INTERNI KONKURS ERASMUS+ MOBILNOST STUDENATA U SVRHU STUDIJA - KA107 - 2018

REZULTATI KONKURSA:

Konačni rezultati

Prema proceduri konkursa - naknadno

Konačna lista kandidata sa dodeljenim podrskama biće objavljena nakon isteka roka za postupak podnošenja prigovora prema objavljenom Konkursu.

Privremeni rezultati

Prema proceduri konkursa - naknadno

Protiv privremenih rezultata konkursa za odabir kandidata može se podneti prigovor Komisiji u roku od 8 dana od dana objave rezultata.
Prigovor se podnosi u pisanom obliku prema postupku navedenom u Konkursu. Licno potpisan Prigovor predaje se u Sekretarijatu u ulici Cvećarskoj 2, svakim radnim danom u u redovno radno vreme. Prigovor rešava Erasmus Komisija za rešavanje prigovora. Rok za rešavanje prigovora je najkasnije 8 dana od dana prijema prigovora.

O rezultatima konkursa i daljim uputstvima kandidati će biti obavešteni elektronskim putem.

KONKURS

Univerzitet Privredna Akademija u Novom Sadu raspisuje KONKURS za dodelu bespovratnih finansijskih podrški za mobilnost studenata u svrhu studija u okviru programa Erasmus+ KA107 – za projekt - 2018-1-HR01-KA107-035067 mobilnost pojedinaca u svrhu učenja između programskih partnerskih zemalja.Osnovni ciljevi Erasmus+ studijskog boravka su: sticanje novih iskustava u području obrazovanja, jezika i kulture; promocija saradnje među visokoobrazovnim ustanovama i organizacijama; obrazovanje studenata sa međunarodnim iskustvom; jednostavnije priznavanje perioda mobilnosti te prenos bodova primenjujući ECTS bodovni sistem.
Svrha boravka na inostranoj ustanovi jeste slušanje i polaganje ispita srodnih programa studija ili pisanja završnog rada na ustanovi domaćina i sticanje novih znanja i iskustava.

Na konkurs se mogu prijaviti svi studenti Univerziteta Privredna Akademija u Novom Sadu koji studiraju kao redovni ili vanredni studenti na osnovu ugovora o studiranju.

Odluka o Konkursu

Celi tekst Konkursa možete pogledati ovde (Interni konkurs)

Za realizaciju mobilnosti u svrhu predavanja su sklopljeni Inter-institucijski Erasmus+ sporazumi.

Prilog I. Lista partnerskih zemalja i ustanova 2018
Prilog II. Iznosi bespovratnih finansijskih podrški KA107-2017

Obrasci za prijavu - mobilnost u svrhu podučavanja:

Obrazac prijave za konkurs (odštampan i potpisan)
Obrazac za odobrenje mobilnosti studenata (popunjen od strane studenta i ECTS koordinatora)
Sporazum o učenju u svrhu studija - Learning Agreement/before arrival (overen od strane kandidata i ustanove domaćina)
Obrazac - Supervisor Acceptence Form (u svrhu istraživanja/Završnog rada; potpisan i overen od strane inostrane ustanove)
Uput za popunjavanje sporazuma (Learning Agreement)

Ostali obrasci po potrebi:

Obrazac - Izjava o odustajanju od mobilnosti
Obrazac - Prigovor na odluku o odabiru studenata
Prijavni obrazac za osobe s posebnim potrebama